Goed Nieuws op Social Meda

Leef

Ontwikkelingen in de uitvaartbranche: een drive-thru uitvaart

Om families tegemoet te komen is uitvaartstichting Hilversum aanvankelijk met een livestream gekomen, om thuis op eigen wijze het afscheid bij te wonen. Toch bood dit onvoldoende invulling van de behoeftes van families en is de stichting met een fantastische, innovatieve oplossing gekomen.

Aan de rand van de Hoorneboegse heide  in Hilversum ligt de begraafplaats Zuiderhof, onderdeel van uitvaartstichting Hilversum. Een prachtige plek om afscheid te nemen van je geliefden, door zowel de natuur als de architectuur van het gebouw, ontworpen door Dudok.

Maximaal 30 is wel heel minimaal

In tijden van corona is de uitvaartbranche helaas drukker dan ze gewend zijn. En niet alleen hebben ze meer uitvaarten te verzorgen, ook hebben ze te maken met diverse regels en restricties. Noodzakelijk allemaal, zeker, maar het maakt een moeilijk en emotioneel beroep er niet gemakkelijker op. De ‘maximaal 30’ regel geldt ook hier en bij de meeste diensten is dit niet toereikend.

Innovatie

Om families tegemoet te komen is uitvaartstichting Hilversum aanvankelijk met een livestream gekomen, om thuis op eigen wijze het afscheid bij te wonen. Toch bood dit onvoldoende invulling van de behoeftes van families en is de stichting met een fantastische, innovatieve oplossing gekomen.

Afscheid op afstand

Op het voorterrein van begraafplaats Zuiderhof, naast de prachtige zuilengalerij, staat de gesloten kist. Auto’s met familie en bekenden kunnen in een vaste route over het terrein rijden en houden stil naast de kist. Zonder uit te stappen hebben ze hier de gelegenheid tot afscheid nemen van de overledene. Bloemen worden in ontvangst genomen en bij elkaar gelegd, op deze wijze kunnen zoveel mensen afscheid nemen als gewenst.

Dat noemen wij goed nieuws

Na afloop van de drive-thru uitvaart wordt de kist naar binnen gereden en begint de uitvaart voor de 30 genodigden. Wat een slimme en vooral mooie oplossing voor een verdrietig probleem.

Continue Reading

‘Als ik de baas zou zijn van het journaal, dan werd meteen het nieuws een heel stuk positiever. De hele wereld werd meteen een beetje liever, want ik negeerde alle narigheid totaal.’ De kinderen die dit zongen waren zo gek nog niet. En hoewel je de narigheid op volwassen leeftijd gewoonweg niet kan negeren, probeer ik in alles de positieve kant te zien. Of de grappige, die is er vaak ook.In Hilversum woon ik tussen de mooiste natuur in een fijn huis. Met mijn man, mijn drie kinderen en onze kat (what were we thinking!) woon ik in de grootste chaos. Met mijn laptop werk ik waar en wanneer ik wil aan mijn column, mijn boek en mijn teksten. En als er tijd over is, tja dan zal ik jullie laten weten wat ik ga doen.

Nog meer Leef

Trending

To Top